Haberler | Anadolu İzlenimleri

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Haberler

Örnek Köy Projesi" Tanıtıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, hayvancılık ve bitkisel üretimin geliştirilmesini amaçlayan "Örnek Köy Projesi" Altunhisar ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü sakinlerine anlatıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, hayvancılık ve bitkisel üretimin geliştirilmesini amaçlayan "Örnek Köy Projesi" Altunhisar ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü sakinlerine anlatıldı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve ilgili kurum müdürleriyle Kınık Höyüğü kazı çalışmaları başta olmak üzere ilçenin tarihi ve tarımsal alanlarını inceledi.
Ziyaret kapsamında Sıra Çakıl Hanı, Han Köprüsü, Belediye Kültür Evi, Osman Gözcü Evi, Ömerli deresi ve Zindan Vadisine gezen Vali Şimşek ve beraberindekiler, Yeşilyurt köyünde düzenlenen toplantıya katıldı.
Gıda, Tarım ve hayvancılık İl Müdürü Asım Baş, toplantıda proje hakkında bilgi verdi.
Vali Şimşek, yaptığı konuşmada, birlikte üretimin önemine değinerek "Örnek Köy Projesi'ne hayvansal ve bitkisel üretim yapan çiftçilerimiz dahil olacak. Proje toplu hayvancılık ve bitkisel üretim alanlarının oluşturulması için büyük bir fırsat olarak görülüyor." dedi.
Daha sonra Vali Şimşek, köy sakinlerinin sorun, görüş ve taleplerini dinledi, çözüme kavuşturulması noktasında ilgili korum müdürlerine talimat verdi.