Haberler | Anadolu İzlenimleri

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Haberler

Ahır ve Ağıl İçin Yüzde Elli Hibeden Faydalanacak İşte İller

Hayvancılıkta modern ahır veya ağıl projeler için verilen yüzde 50 hibe desteğine başvuruları başladı.

Edinilen bilgiye göre , modern ahır ve ağıl projeleri için sağlanan yüzde 50 hibe desteği için başvuruların 2-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüklerine başvuru yapabilecekler. Ahır veya ağıl için destek alabilecek iller ise şöyle
 Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Hakkari, Iğdır,Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli, Van, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin , Siirt, Şırnak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir,Konya Nevşehir, Niğde, Yozgat, Artvin, Bayburt, Giresun, Samsun, Gümüşhane, Ordu, Rize,Tokat, Trabzon

Başvuru yapanlarda, öncelikle en az 1 yıl öncesine dayanan Hayvancılık Bilgi Sistemine kayıt yaptırmış olma şartı aranacak. Bu ön koşula sahip en az 10, en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100, en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan yetiştiricilerin başvuruda bulunabileceği aktarıldı.
 

Kars’ta Açılış Coşkusu Yaşandı

Kars Damızlık Sığır Yetiştirircileri Birliği yeni hizmet binasına kavuştu. Görkemli bir törenle açılan hizmet binasının açılışına, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştirircileri Merkez Birliği Genel Başkanı Cemalettin Özden, Merkez Birliği Yönetim kurulu üyeleri ve Doğu Anadolu Birlik Başkanları katıldı.

Kars Damızlık Sığır Yetiştirircileri başkanı Fevzi Kaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen açılış bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Kars Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin hizmet binbaşının açılışında, Karsa özgü folklorik oyunlar sergilenmesiyle keyifli anların yaşandığı görüldü. Birlik başkanları, birlik yöneticileri ve üreticiler hayırlı olsun temennilerini dile getirdi.
 
Açılışta, Doğu Anadolu bölgesi istişare toplantısını gerçekleştiren Merkez Birlik Yönetimi ve Bölge Birlik Yönetimi; Kars iline, bölgeye ve Türkiye hayvancılığına dair gelişmeleri ele aldı.

  

Haber: Ali Suzi Doğan