Ucuz Et’e Vatandaş’tan Hucum| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

 Ucuz Et’e Vatandaş’tan Hucum


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Ucuz et' satışı hızlı başladı. bugün beşinci gününde devam eden satışlar, iki büyük market zinciri A101 ve BİM de yapılmaya devam ediyor. Vatandaşın ilgisinin 4 gündür yoğun olarak sürdüğünü belirten market çalışanları, öğle saatlerine kadar ürünlerin büyük çoğunluğunun tükendiğini anlatıyor.
İki zincir markette 'ucuz et' olarak satılan kıyma ve dana kuşbaşı yarım kiloluk paketlerde bulunuyor. BİM'de 'Emin' firması tarafından paketli satışı yapılan ürünler, A101'de ise 'Kombinet' firması tarafından sağlanıyor. Ürünlerin üzerinde bulunan uyarılarda, "Bu ürün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kuruluşu Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilen karkas etlerden üretilmiştir' ibaresi yer alıyor.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin önemli bir sorunu olan kırmızı ete ulaşım seferberliğini başlatarak, vatandaşın uygun fiyata et yiyeceğini söylemişti. Bunun üzerine yapılan çalışmalarla kilosu 29 liradan kıyma ve 31 liradan dana kuşbaşı satışlarının başlatılacağı açıklanmıştı.
 
 
8.11.2017 ET UCUZ ET