Başkan Erdoğan'dan Çok Önemli Mesajlar| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Başkan Erdoğan'dan Çok Önemli Mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM 27. Dönem 2 yasama yılı açış konuşmasında sanayiciye, esnafa ve tarım sektörüne yönelik mesajlar verdi. Başkan Erdoğan, TBMM de açış konuşmasında sektöre yönelik şunları söyledi. “Sanayicimizin, tüccarımızın, esnaf ve sanatkarımızın, tarım sektörümüzün, ücretli kesimin velhasıl milletimizin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz.
Enflasyondan, faizlerden döviz kurundan bunalan, işini çevirmekte zorlanan herkesin yaşadıklarını yakından takip ediyoruz. Bankacılık sektörünün hareket alanının daralmasından kaynaklanan finans sıkışıklığının yol açtığı zincirleme sorunların öneminin ve aciliyetinin de farkındayız.
Tüm sıkıntıların çözümüne yönelik hazırlıklarımız, çalışmalarımız var.
Hiçbir sanayicimizi, hiçbir tüccarımızı, hiçbir çalışanımızı, hiçbir vatandaşımızı vicdan ve ahlak yoksunu tefecilerin , iyi günde ortaya çıkıp kötü günde kaybolan fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz.”dedi. Başkan Erdoğan, TBMM 27.Dönem2. Yasama yılındaki açış konuşmasında kredi ve yatırımlara değinerek şunları söyledi.

En Zoru Geride Bıraktık

Kredi imkanlarını genişletip kolaylaştıracak, yatırımları teşvik edecek, üretime istihdama ve ihracata öncelik verecek  bir ekonomi anlayışıyla, Türkiye’yi yeniden  yükselişe geçirmekte kararlıyız.
Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum.
En zoru geride bıraktık. İnşallah bundan her şey daha kolay olacak.”dedi