Edirne DSYB’ de Yeni Dönem| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Edirne DSYB’ de Yeni Dönem

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 9. Olağan Kongresi Edirne Ticaret Borsasında gerçekleşti. 3 adayın yarıştığı kongreye üyeler yoğun katılım sağlayarak büyük ilgi gösterdi. Edirne Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleşen Kongreyi, Seçime Beyaz liste ile giren Ahmet Turgay ve ekibi üyelerden 345 oy alarak kazandı. Seçime sarı liste ile giren Mevcut Başkan Tuncay Aytın ise 254 oyPembe liste ile yarışan Oğuz Akkuzu da 192 oy aldı.
Sonuçların açıklanmasının ardından Salonda büyük sevinç yaşan üyeler, Ahmet Turgay ve ekibini tebrik ederek büyük mutluluk yaşadı.
Seçim sonunda Yeni Başkan Ahmet Turgay verdiği mesajda “Bugün siyaset değil gerçek üretici kazandı” dedi.
Seçimi büyük bir farkla kazanan yeni başkan Ahmet Turgay burada yaptığı konuşmada; “Bugün 9. Olağan Genel kurulumuz ortam gerilmeden gayet iyi bir havada geçti. Burada kimse kaybetmedi. Bugün Siyaset değil gerçek üretici kazandı. Damızlık Birliği kazandı. Biz yine arkadaşız. Biz yine dostuz. Tabii ki Tuncay Aytin Başkan da Ankara’da bizi temsil ediyor. Bu Birliği daha ileriye götürmek için her konuda paslaşacağız. Ben bizi buraya getiren ve destek veren tüm üyelerimize, bütün arkadaşlarımıza, Yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu birliği daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.
Pazar günü Saat:12.00’de başlayan Edirne Damızlık Birliği 9. Olağan Kongresine Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Özgen, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Kırklareli DSYB Başkanı Ali Dermenci, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Av. Müjdat Kahve, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu,Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Havsa belediye Başkanı Oğuz Tekin, İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Daracan,  STK ve Oda Temsilcileri ile birlikte üyeler katıldı.