Marmara Birlikten 44 Milyon liralık TSK'ya Zeytin| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Marmara Birlikten 44 Milyon liralık TSK'ya Zeytin

Marmara zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nden  (Marmarabirlik) yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Savunma  Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında askere sağlıklı gıda  temini amacıyla gıda maddeleri tedariki protokolü imzalandı.
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Marmarabirlik Yönetim  Kurulu Başkanı Hidamet Asa, bir üretici kuruluşu olarak Mehmetçik'e ürün temin  edecek olmaktan büyük onur duyduklarını belirtti. Asa, "Dünyanın en büyük  sofralık siyah zeytin üreticisi olarak, dünyanın en güçlü askeri olan TSK'ya  sofralık zeytin ve zeytinyağı temin edecek olmanın onurunu yaşıyoruz." ifadesini  kullandı.
TSK'ya ürün vermenin uzun yıllardır Marmarabirlik'in hedefleri  arasında olduğunu bildiren Asa, şunları kaydetti:
"Bu Marmarabirlik tarihinde bir ilktir. Üreticinin alın terini kazanca  dönüştürecek bu karardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere, Milli Savunma  Bakanımız Sayın Nurettin Canikliye ve tüm devlet büyüklerimize 32 bin ortağımız  adına şükranlarımı sunuyorum.
Protokol kapsamında Milli Savunma Bakanlığı na doğrudan temin yoluyla  ürün verilecek. Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi Milli Savunma Bakanlığımız  Marmarabirlik'ten yaklaşık 44 milyon liralık sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin,  zeytin ezmesi ve zeytinyağı temin edecektir. Savunma Bakanlığının kalite  standartlarımızı göz önüne alarak bir üretici kuruluşu olan Marmarabirlik'i  tercih etmesi diğer resmi kurumlar için önemli bir referans olacaktır. Yapılan  protokolle birlikte artık tüm kurumların da kapılarının aralanacağını  düşünüyoruz. Marmarabirlik için çok önemli bir dönüm noktası olan bu karar aynı  zamanda üreticiye destek anlamı da taşımaktadır. Mehmetçiğimizin tükettiği her  ürün üreticimizin desteklenmesi demektir. Önümüzdeki süreçte ürün temininin  artacağını tahmin etmekteyiz. Dolayısıyla bundan sonraki hedefimiz, talepleri  karşılayabilmek adına daha çok satmak yerine daha çok almak olacaktır."