Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi

"Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında Biga'da düzenlenen kurslarda başarılı olan 166 kursiyere, sertifikaları törenle verildi.
İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı ile Biga Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce Göktepe, Kayapınar, Gündoğdu, Yolindi köyleri ile Karabiga beldesinde açılan süt sığırı yetiştiriciliği kurslarını tamamlayan 166 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi ve İpsala Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, Biga Kaymakamı Mustafa Can İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vasfi Karaca, Biga Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ali Hikmet Cevher, İŞKUR İlçe Müdürü Yasin Sezgin, Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, İl Genel Meclis üyeleri ve kursiyerler katıldı.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, kadınların yaptığı özverili çalışmalarla birçok alanda sorunların aşılacağını söyledi.
Konuşmanın ardından kursiyerlere, sertifikaları verildi ve yelek hediye edildi.