Haberler | Anadolu İzlenimleri

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Haberler

GTHB'den Personel Alımı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu sene 2 bin 500 kişilik memur alımı konusunda Bakan Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Faruk çelik konuya ilişkin, Maliye Bakanlığı ile konu hakkında görüşmelerin sürdüğünü belirterek,  alımlar için önümüzdeki haftaları işaret etmişti.  

İkinci bir yapılan duyuruda ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2 bin memur alacağı ve bünyelerinde ki kurumlarında toplam 700 kişilik memur alımı yapacağı belirtilmişti. Buna göre Tarım Bakanlığının 2 bin kişilik memur alımı ilanının hazırlandığı tahmin edilmekte olup ilanın yakın zaman içerisinde kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

Şu an için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Bakanlık hangi pozisyonlar için kaç memur alımı yapacağı bilinmezken ilan ile birlikte ya da ilandan birkaç gün öncesinden kamuoyuna duyurulması beklenmektedir. 
 

GTHB Norm Kadroları Güncellemesi Bugün Tamamlanıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından illere bir yazı gönderildi. Gönderilen yazıda 28 Şubat tarihine kadar güncel veriler ışığında norm kadroların güncellenmesi istendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçelerde çalışan teknik ve sağlık personelinin normlarını güncelleme çalışması başlattı. Söz konusu çalışmalar sona erdiğinde güncel bilgiler ışığında normlar düzenlenecektir.

Çalışanların özellikle norm doluluğundan dolayı tayin döneminde açılmayan illerin ve mazeretleri olduğu halde norm kadronun dolu olmasından dolayı tayin istekleri karşılanamayan illerde normların artışı beklentisi bulunmaktadır. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başladı !

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 20 Şubat 2017 tarihli Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusu ile sözleşmeli personel alımlarının başladığını belirtti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ayrı ayrı 2 alım ilanı yayınladı. Duyuruya göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı alacağı personellerden Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak. Her iki duyuru için 2016 yılı KPSS B grubu KPSSP2 puan türünden puan aranacak. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı ilk duyurusunda, 2 adet sözleşmeli veteriner ve 1 adet sözleşmeli Ziraat Mühendisi alacak. Ziraat Mühdislerinin Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü mezunu olmuş olmak şartı ve veteriner Hekim adaylarından Veteriner Fakültesi Mezunu olmak şartı aranacaktır.