Başkan Akçan : Corana'da Tarıma, Çiftçiye Destek Yok | Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Başkan Akçan : Corana'da Tarıma, Çiftçiye Destek Yok

 TÜRKOB Başkanı Savaş Akcan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın corana krizinin ekonomik zararlarına azaltmak için verilecek destekleri açıkladı. Ancak açıklanan desteklerde tarıma, çiftçiye destek yok  diyerek Twitter hesabından  açıklamada bulundu. Akcan twitter hesabından şunları kaydetti.

Sayın Cumhurbaşkanı Corona krizinin ekonomik zararlarını azaltmak için verilecek destekleri açıkladı. Tarıma, çiftçiye destek yok. Çiftçinin kredi borçlarına temas yok, gübre, mazot, elektrik, zirai ilaç ve işçilik maliyetleri ile ilgili özendirici ve üretim artırıcı tedbir yok.

Muhtemelen bu konu hakkında Sn Başkan gerektiği kadar bilginledirilmedi. 5 milyon üyesi olan ve 18 yıldır aynı koltukta oturan Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Paşa dan ses yok. Bu şartlar altında üretim yapan çiftçi dostlarımız, yılmadan, tükenmeden üretime devam etmek zorundayız.

Unutmadan da söyleyelim, önümüzdeki günlerde bu maliyetler altında piyasaya çıkacak ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı kimse çiftçiye sarmasın. “Tarlada izi olmayanın, harmanda
yüzü olmaz”