COVID-19 ile Göz Sağlığınızı İhmal Etmeyin| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

COVID-19 ile Göz Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Covid19 ile hem dünya hem ülkemiz mücadele etmeye devam ediyor. İnsan sağlığı için çok önemli olan aynı zamanda görme duyu organımız olan gözlerimiz, COVID-19 yani Korona ile daha da hassaslaştı. Dolayısı ile Pandemi süreci kapsamında göz sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini bir kez de biz vurgulayalım.
 Bu kapsamda göz sağlığına yönelik Dünyagöz Keçiören Hastanesi Müdürü Nermin Toktay COVID-19 önlemleri kapsamında göz sağlığının önemine değindi.

Hastane Müdürü NerminToktay “Ülkemiz sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini Corona ile mücadelede de göstermiştir. 25 yıldır sağlık sektöründe görev almış bir profesyonel olarak; böyle güvenli bir ortamda sağlık ihtiyaçlarımızı ihmal etmemeliyiz. Göz hastaneleri Pandemi (salgın) hastanesi değildir.” dedi.

Keçiören Dünyagöz Hastanesi Müdürü Nermin Toktay korona sonrası göz ve göz sağlığının önemine değindi. Toktay şunları kaydetti.
 
"ÜLKEMİZİN SAĞLIK SİSTEMİ ÇOK GÜÇLÜ"

“Covit-19 nedeniyle tüm dünya zor bir dönemden geçiyor.  Sağlık turizminde gösterdiği başarılarla dünya gündeminde olan Türkiye’nin şimdi de Corona ile nasıl bir mücadele sergilediğini hepimiz yakından biliyoruz. Bildiğiniz üzere tüm dünya beraberinde biz de Covid-19’ dan dolayı rutinimizin dışında önlemler alarak hizmet veriyoruz. Hekimlerimiz bu dönemde daha önce tanısı konulmuş ve tedavisi düzenlenmiş bir göz hastalığınız varsa tedavinize ihmal etmeden devam etmenizi, doktorunuz ve hastanenizle irtibat içinde olmanızı öneriyorlar. Acil tedavi gerektiren rahatsızlıkların tedavisinin geciktirilmemesi tedavinin başarısı için oldukça önemlidir. Ülkemiz sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini Corona ile mücadelede de göstermiştir. 25 yıldır sağlık sektöründe görev almış bir profesyonel olarak; böyle güvenli bir ortamda sağlık ihtiyaçlarımızı ihmal etmemeliyiz. Göz hastaneleri Pandemi (salgın) hastanesi değildir. Öte yandan, Corona Virüs salgını için aldığımız üst düzey önlemler sayesinde hastalarımız güvende ve bizler de sağlıklarını korumak için her gün görevimizin başındayız...” dedi.Keçiören Dünya göz Hastanesi Müdürü Nermin Toktay göz ve göz hastalıkları ile ilgili şunları kaydetti.

"GÖZ SAĞLIĞINIZI İHMAL ETMEYİN"

“Çarpma, batma gibi dıştan gelen etkilerle gelişen travmaya bağlı veya kimyasal göz yaralanmaları, hastalığa bağlı gelişen ani kalıcı-kısmi görme kayıpları, bekletilmeyecek tedavi ve ameliyat süreçleri gibi göz sağlığı ihtiyaçlarında hiç vakit kaybetmeden hastaneye, göz hekimine gidilmesi gerekiyor. Tedavi ihtiyacınızda ilk olarak maske ve eldivenlerinizi takıp sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek acil durumlarda randevu almadan doğrudan hastaneye başvurabilirsiniz. Hastane olarak misafirlerimizi, enfeksiyon Komitemizin, T.C. Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık örgütünün COVID-19 düzenlemeleri çerçevesinde karşılamaktayız. Hastanemizin kapısından girildiği andan itibaren tüm misafirlerimizin ateşini ölçülmekte,  yeni maske ve eldiven verilmektedir.


 
"İŞİMİZ SAĞLIĞI KORUMAK VE GERİ KAZANDIRMAK"

“Bizim işimiz sağlığı korumak ve geri kazandırmak, bu uğurda gereken tüm tıbbi süreçleri tavizsiz şekilde yerine getiriyoruz. Hastanelerimizde “Foglama” adı verilen uygulama ile bütün hastanelerimizi dezenfekte ediyoruz. Ameliyathanelerimizin sterilizasyonu için uyguladığımız bu işlem ilaçlı bir solüsyonla yüksek ısıda buhar uygulaması prensibine dayanıyor. Bu sterilizasyon işlemini Covid-19 süreciyle beraber hastanemizin her köşesine gün içinde düzenli aralıklarla uygulamaya başladık.
COVID-19 dan korunmanın en önemli yolu bireysel önlemlerden başlıyor. Gelen misafirlerimizi, hastane çalışanlarımızı, doktorlarımızı virüsten korunmak için maksimum önlemlerle hijyen uygulamaları yapıyoruz. Hastanelerimizde her şey kontrol altında. Bunu sağlamak için çok çalışıyor hiçbir noktada taviz vermiyoruz ancak unutulmamalıdır ki COVID-19 dan korunmanın en etkili yolu; maske – eldiven kullanımı yaparak ve sosyal mesafeye dikkat ederek aldığımız bireysel tedbirlerimizden vaz geçmeden hem kendimize ve çevremize duyarlı hareket etmemizdir” dedi.