Konya DSYB Fabrika Satış Mağazası’nın Açılışını Yaptı| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Konya DSYB Fabrika Satış Mağazası’nın Açılışını Yaptı

Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Fabrika Satış Mağazası ile Karapınar Süt Üreticileri Birliği Doğrudan Satış Mağazası açılışlarını gerçekleştirildi. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Konya İl Başkanı Hasan Angı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üreticiler katılım sağladı.
Açılış töreninde konuşma yapan Konya DSYB Başkanı Edip Yıldız N1 markalarının nasıl hayat bulduğunu ve hedeflerini anlattı. Başkan Yıldız Konya halkının ürünlerini kısa sürede beğenerek tükettiğini bunun ise en büyük nedeninin üreticilerinin kaliteli ve sağlıklı besicilik yaptığını vurguladı.
  


Konya DSYB Başkanı Yıldız sözlerine söyle devam etti. “Öncelikle doğal, sağlıklı ve güvenilir süt ve süt ürünlerinin üretildiği N1 markamızın Ereğli’deki fabrika satış mağazamızın açılışına gerçekleştirdik.’ Yetiştiriciden Sofranıza’ inancıyla yola çıktığımız, Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin markası olan “N1” her geçen gün güçlenerek büyüyor. Yönetim kurulu olarak daima yetiştiricilerimizin ürettiği ürünlerin vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde ulaşmasını amaç ediniyoruz.  Ürettiğimiz sağlıklı süt ve süt ürünlerinin daima günlük ve taze olmasını hedefledik.  Çünkü başta çocuklarımız olmak üzere ailelerimizin sağlığı bizim için çok önemli!  Kısa zamanda Konya’nın en önemli marketler zincirlerinin raflarında en beğenilen markalardan biri olmayı başardık. Vatandaşlarımızın en beğendiği markalardan biri olmamız kısa zamanda fabrika üretim kapasitemizi artırmamıza neden oldu.  Sütten peynire, yoğurttan ayrana, kaşardan kaymağa varıncaya kadar süt ve süt ürünlerinde birçok lezzeti sofralarınıza sunmanın gururunu yaşıyoruz.
Fatma Anamızın, Mehmet Amcamızın Hakkını Savunuyoruz

Biz burada, ineklerine gözü gibi bakan Fatma anamızın, Mehmet amcamızın hakkını savunuyoruz. Onların kazanıp güçlenmesi, milletimizin kazanıp güçlenmesi anlamına gelmektedir.
Konya ve ilçelerine yaptığımız bu yatırımlarda birçok kişiye istihdam sağladık. Yerli ve milli üretim bilincini daima üst seviyede tuttuk. Daima “ Bu tür yatırımlar Konya’nın ekonomisine önemli katkı sağlayacaktır.” Düşüncesini aklımızdan hiç çıkarmadık. Ürünlerimiz tesislerimizde el değmeden üretilmektedir. Yetiştiricilerimizin bizlerin arkasında durduğu sürece el birliği vererek, birliğimizi güçlendirmeye ve ülke genelinde N1 markasının söz sahibi hale gelmesine devam edeceğiz. Tekrar açılışımıza katılarak bizleri onurlandırdığınız için çok teşekkür ederim.”