Kooperatif ve Birlikler Üretiyor Başkent Market Satıyor| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Kooperatif ve Birlikler Üretiyor Başkent Market Satıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı ile başlatılan “Kırsal kalkınma” projesi kapsamında Halk Ekmek fabrikası bünyesinde hayata geçirilen “Başkent Market” uygulaması yaygınlaşmaya devam ediyor. İlk şubesini 29 Nisan da Etimesgut’ta açan Başkent Market  ikinci şubesini Mamak şafaktepe’de  hizmete sundu. 700m2 lik marketin açılışını Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu gerçekleştirdi.Başkent Marketin Mamak şafaktepe’deki şubesinde incelemelerde bulunan Genel Müdür Velioğlu, markette aralarında kadınlarında kurucusu olduğu 13 kooperatif ile 2 üretici birliğince üretilen 407 yöresel ürün ile Halk Ekmeğin kendi ürünleri uygun fiyatla satış yapılacağını söyledi.
Öte yandan Genel Müdür Velioğlu Başkent Marketin amacına da değinerek şunları kaydetti.“Başkent Market’in amacı Ankara’daki marketlere rakip olmak değil. Bizim hedefimiz başkentli yerel üreticiler ile tüketiciler arasında kısa tedarik zinciri kurmak, aracıları ortadan kaldırmak.  Yılbaşına kadar Kızılay Sakarya Caddesi Gimat, Batıkent Atlantis ile Aski fabrika satış mağazalarımızın içinde de Başkent Market açmayı planlıyoruz. Başkent Marketler ile Ankara halkına en iyi hizmeti vermeyi planlıyoruz.

Ankara çiftçilerinden satın alınan büyükbaş hayvanlar veteriner kontrolünde kesilerek; kuşbaşı pirzola, kıyma ve bonfile olarak şarküteri/ kasap reyonlarımızda satıyoruz. Başkent Market projesi ile Ankaralı üreticileri ekonomik yönden desteklerken, vatandaşlarımızın da uygun fiyatlarla güvenilir, doğal ve sağlıklı ürünlere uygun fiyatlarla ulaşmasına aracılık ediyoruz.” Dedi.