Nevşehir’de Saman Balyaları Ateşe Verildi!| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Nevşehir’de Saman Balyaları Ateşe Verildi!

Nevşehir’in Kozaklı İlçesine Bağlı Çağsak köyünde akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler hayvancılık ile uğraşan Mehmet Çetin’e ait saman balyasını ateşe verdi.

Geçimini hayvancılıktan sağlayan ve başka hiçbir yerden geliri olmayan Çağsak köyü sakinlerinden Mehmet Çetin isimli çiftçiye ait yaklaşık bin 700 adet saman balyası akşam saatlerinde ateşe verildi.

 

Kim ve kimler tarafından yakıldığı belli olmayan bu olay ile ilgili olarak Jandarma ekipleri soruşturma başlatırken, hayvancılık ile uğraşan Çetin, kışı nasıl atlatacağını kara kara düşünüyor.

Yaşanan bu olay ile ilgili köylüler, Cağşak köyümüzde Mehmet çetin arkadaşımızın dün akşam hayvanlarının yiyeceği saman balyaları kimliği belirsiz kişi tarafından yakılmış yaklaşık 1700 tane balya yanmıştır. Rabbim şu kış günü yakanların yanına bırakmaz inşallah bu arkadaşımızın hayvanları kış günü samansız kalmıştır. Elinde fazla saman bayası olan çevre köylerde yardımcı olalım bize ulaşsın en azından kışı çıkartacak kadar yardımcı olalım fırsatçılık yapmayalım hepimizin başına gelebilir Herikli köylerimizi yardıma çağırıyorum arkadaşımıza büyük geçmiş olsun diyoruz” dediler.