Özcan Sessizliğini Neden Koruyor?| Anadolu İzlenimler

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Özcan Sessizliğini Neden Koruyor?

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Özcan’a geçtiğimiz günler ’de Anadolu İzlenimleri olarak bazı sorular sormuştuk. Gel gelelim aradan iki hafta geçmesine rağmen Özcan’dan tarafımıza iletilmiş henüz bir açıklama yok. Kamuoyunun ve yetiştiricilerin merak ettiği bu hususlar başkan Özcan tarafından açıklanmazken, haberimizin ardından birçok kesim ve yetiştiricilerden çok sayıda telefon aldık. Aldığımız bu telefonlar doğrultusunda yetiştiriciler, TDSYMB Başkanı Özcan’ın bu sorulara cevap vermesini bekliyor.

Diğer taraftan edindiğimiz bilgilere göre TDSYMB önümüzdeki günlerde bir mali genel kurula hazırlanıyor. Başkan Özcan Merkez Birliğinin mali genel kurulunda bu sorduğumuz soruların cevabını genel kurul üyelerine açıklayacak mı?

Başkan Özcan Merkez Birliğinde 2 yılık bir süreçte ne gibi çalışmalar yaptı? Başkan Özcan göreve geldiğinde Merkez Birliğinin kasasını ne kadar bir para ile devraldı? Merkez Birliğinde hangi projeler yapıldı. Bu projelere ne kadar harcamalar yapıldı?

Ankara Kızılay’daki Starton otelinde Merkez Birliğinin adına bugüne kadar kimler konakladı?

Merkez Birliğinin misafir hanesi varken 2 yılda (2018 ve 2019 yıllarında)bu otele ne kadar ödeme yaptınız? Metin beyi ağırladınızmı?  kimleri ağırladınız?

Sayın Özcan hem otelde kalıp, hem harcırah aldınız mı?

Merkez Birliği Genel Başkanı Özcan’dan hem bu sorulara hem de daha önceki yönelttiğimiz diğer soruların cevaplarını kamuoyu adına bir kez daha bekliyoruz.