Haberler | Anadolu İzlenimleri

Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Haberler

Üç yüz Damızlık Koyun Projesi Heycanla Bekleniyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın köyüne geri dönecek çiftçi ailelere 300 damızlık koyun ile asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıklaması bir çok ilde heyecana yol açtı. Ailelerin tekrar köylerine dönmenin hayalini şimdiden kurmaya başladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesi kapsamında köyüne geri dönecek ailelere 300 damızlık koyun ile bu koyunlara bakacak bir kişiye asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıklaması tüm Türkiye'de büyük ilgi uyandırdı.
Bakan Fakıbaba’nın 300 damızlık koyun açıklmasının ardından tüm gözler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından projenin işleyişi hakkında gelecek bir açıklamayı bekliyor. Edinilen bilgiye göre 300 damızlık koyun projesinde İlgili kurumlar ise TİGEM ve Ziraat Bankası.  Bu projeden faydalanmak isteyen kişiler arsa, tarla gibi ipotek işlemlerini çözdükten sonra Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ilgili kişilere teslimatları yapıcak. Ancak proje tam anlamı ile içeriği nedir? Nasıldır? Nasıl olacak? Soruları ise henüz netlik kazanmadı. Görülüyorki  projenin içeriği netlik kazanana kadar bir çok kişi heyacanla köyüne dönmenin ve ata mesleğini yapmanın sabırsızlıkla bekliyor.