16:32 Desteklemeler

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 1 milyar 221milyon 785 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

16:18 Tarım

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ankara'da Yapay Zeka Politikaları Derneği'nce düzenlenen 'AI Tomorrrow Summit' etkinliğine katıldı.

11:43 Genel

AK Parti, sokak hayvanları ile ilgili yeni düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe hazırlanıyor. İngiltere’deki düzenlemeye benzer bir teklif hazırlandı. AK Parti kaynakları, teklifte sahipsiz köpeklerin uyutulmasına ilişkin düzenlemenin de olacağını söyledi.

10:40 Genel

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren kanun teklifi Meclis’ten geçti.

1 gün önce Hayvancılık

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeni "Arıcılık Yönetmeliği"nin Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

1 gün önce Genel

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası, nisan ayında olduğu gibi politika faizini beklentilere paralel yüzde 50'de sabit bıraktı. TCMB'den yapılan açıklamada, likidite fazlasıyla ilgili ilave tedbirler alınacağı kaydedildi.

1 gün önce Tarım

Tarım sektörü, dünya nüfusunun beslenme ihtiyacını karşılayan temel bir sektördür. Ancak, geleneksel tarım sistemleri karmaşık bir tedarik zinciri ve veri yönetimi sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadır. İşte bu noktada, Blockchain teknolojisi devreye giriyor ve tarımı kökten değiştirmeye aday bir çözüm sunuyor.

1 gün önce Gıda

Ocak ayından bu yana yaklaşık olarak ayda iki kez fiyat etiketi değişen kırmızı et fiyatlarında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Sene başından bu yana yüzde 110’u aşkın zamlanan fiyatlar, son haftalarda yüzde 8-10 civarında geriledi.

2 gün önce Tarım

ÇAYKUR, günlük yaş çay alımlarının 12 bin tonun üzerine çıkması nedeniyle bugünden itibaren dekarda 50 kilogram kontenjan uygulanacağını bildirdi.

2 gün önce Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, tarım ve hayvancılık politikalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.