Türk Tarımının

Dergisi Sesi Habercisi

Haberler

Ahır ve Ağıl İçin Yüzde Elli Hibeden Faydalanacak İşte İller

Hayvancılıkta modern ahır veya ağıl projeler için verilen yüzde 50 hibe desteğine başvuruları başladı.

Edinilen bilgiye göre , modern ahır ve ağıl projeleri için sağlanan yüzde 50 hibe desteği için başvuruların 2-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüklerine başvuru yapabilecekler. Ahır veya ağıl için destek alabilecek iller ise şöyle
 Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Hakkari, Iğdır,Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli, Van, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin , Siirt, Şırnak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir,Konya Nevşehir, Niğde, Yozgat, Artvin, Bayburt, Giresun, Samsun, Gümüşhane, Ordu, Rize,Tokat, Trabzon

Başvuru yapanlarda, öncelikle en az 1 yıl öncesine dayanan Hayvancılık Bilgi Sistemine kayıt yaptırmış olma şartı aranacak. Bu ön koşula sahip en az 10, en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100, en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan yetiştiricilerin başvuruda bulunabileceği aktarıldı.
 

Tarım ve Hayat Erzurum’da

Tarım ve Hayat her hafta olduğu gibi bu hafta da doludizgin bir içerikle izleyicilerin karşısında olacak.

Dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Muhammed Oluklu’nun hazırlayıp sunduğu Tarım ve Hayat Erzurum’dan eşsiz güzellikleri sizlerle buluşturacak.

 Erzurum’un tarihi yerlerini, yemek kültürünü, hayvancılığını elen alan Tarım ve Hayat 9 Temmuz Pazar günü saat 12.30’da kanal A ekranlarında olacak.

Erzurum Tarım İl Müdürlüğü'nün, Erzurum İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin ve Erzurum DSYB’nin katkılarıyla gerçekleştirilen program, Erzurum’un sosyal yaşantısının yanında ekonomik kaynakları ile tarihi geçmişini ekranlara taşıyacak.

Erzurum’u yakından tanımak izleyenlere ve Erzurum meraklılarına, Erzurum’u yaşama fırsatı sunacak olan Tarım ve Hayat’ı mutlaka izlemelerini öneriyoruz.