Fide dağıtım programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın yanı sıra Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nihat Denek, Eyyübiye Belediye Başkanvekili Mehmet Elgün, Karaköprü Belediye Başkanvekili Hamza Bayer, GAP Tarımsal Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Sulanabilir tarım arazileriyle Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Şanlıurfa’da, çiftçiler büyükşehir belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerle destekleniyor. GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da çiftçilerin tohum, fide ve fidanlarla desteklenmesi amacıyla büyükşehir belediyesi seralarında yetiştirilen 2 milyon adet biber, patlıcan ve domates fidesi çiftçilere dağıtıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Akçakale yolu üzerinde oluşturulan seralarda yetiştirilen fidelerin çiftçilere ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, fide dağıtım programında çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerle yakından ilgilenen Gülpınar, seralarda yetiştirilen fideleri dağıttı.

944 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! 944 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor!