Elâzığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi işbirliğinde Elâzığ hayvancılığı değerlendirme ve planlama toplantısı düzenledi.

Söz konusu toplantıda İl Müdürü Dr. Turan KARAHAN, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Kurum temsilcileri, Oda Birlik ve Kooperatif Başkanları Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda bir araya geldi.

Elazığ ilinin mevcut tarım ve hayvancılığı üzerine bir konuşma yapan  İl Müdürü KARAHAN, " İlimiz ekonomisinin büyük bir bölümü tarım ve hayvancılığa dayalı Kırsal kalkınmanın sağlanması için yapılan çalışmalar, ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da önemli. Üç tarafı sularla çevrili olan şehrimiz, alabalık üretiminde Türkiye birincisi. Dönemlik 5,5 milyon kapasiteye ulaşan kanatlı sektörü, 1.7 milyon kapasiteye ulaşan yumurta üretimi ile bölgede önemli bir yere sahip olduğunu" ifade etti.

Erdoğan Duyurdu! Tarım ve Hayvancılıkta Girdi Fiyatları Düşecek! Erdoğan Duyurdu! Tarım ve Hayvancılıkta Girdi Fiyatları Düşecek!

Konuşmaların ardından katılımcılar söz alarak sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik taleplerini dile getirdiler.