Peki, dışarda ailesi ile birlikte yemeğe çıkmak isteyen vatandaşın kaç TL’yi gözden çıkarması gerekiyor?

Anadolu İzlenimleri Medya Olarak, Ramazan Ay’ının 2. Haftasında Ankara, Kızılay’da restoran fiyatlarını sizler için araştırırdık.

4 Kişilik bir ailenin 1400 TL’Yİ gözden çıkarması gerekiyor!

Kişi başı 360 TL’den başlayan menülerde 4 kişilik bir ailenin 1400 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Hafta sonu hafta içine göre biraz daha yoğun olduğunu söyleyen esnaf, Haftanın ilk gününden hafta sonuna kadar müşteri sayısının giderek çoğaldığını belirtiyor. Geçen yıl ramazanda nasıl olduğunu sorduğumuzda fiyatlara yüzde 50 zam geldiğini ve müşteri sayısının da geçen seneye göre oldukça azaldığını söyledi.

Kızılay esnafından Hamit Aydıntepe, 4 kişilik bir ailenin yemeğe çıkamadığını, et menüsü yediği zaman 600 TL’ye, tavuk menüsü yediği zaman 480 TL ödeyeceğini dile getirirken hafta sonu da yoğunluk yaşamadığını belirtti. Aydıntepe, ‘ İnsanlar dışarda yemek yiyerek eskisi gibi masrafa giremiyorlar, insanlar önceliklerini belirleyerek lüks harcama yapamıyorlar, zorlanıyorlar ’dedi.

Bakanlıktan Bayram Öncesi Kesimhane Denetimi: 3 Kesimhane Onayı İptal Edildi! Bakanlıktan Bayram Öncesi Kesimhane Denetimi: 3 Kesimhane Onayı İptal Edildi!

Editör: Haber Merkezi