Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkente kazandırdığı Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi yoğun ilgi görüyor. Dünyanın en ileri teknolojilerinin kullanıldığı hayvanat bahçesinde çocuklar hayvanlar âlemini yakından tanıma fırsatı yakalarken, özel olarak hazırlanan otobüslerle dinozorların yaşamlarının simüle edildiği eski çağlara yolculuk yapılabiliyor.

Çocuklar kadar yetişkinlere de hitap eden hayvanat bahçesinde hayvanlar âlemini yakından tanıma fırsatı yakalayan ziyaretçiler, özel olarak hazırlanan otobüslerle dinozorların yaşamlarının canlandırıldığı eski çağlara yolculuk yapabiliyor.  

8K ÇÖZÜNÜRLÜK İLE DAHA GERÇEK BİR DENEYİM

Ziyaretçilere; kullanılan 8K3D teknolojisi ile bugüne kadar 3 boyutlu televizyon ve sinemalarda sağlanan derinlikten 6 kat daha fazla derinlik ve ulaşılan 4K görüntü kalitesinden de 2 kat daha yüksek olan 8K çözünürlük ile daha gerçek bir deneyim yaşatıyor.

Dijital Hayvanat Bahçesi’nde kullanılan en modern lazer teknolojisi ve dünyanın en üstün hologram teknolojisi sayesinde gün ışığında ve en aydınlık ortamlarda dahi görüntü kaybı yaşanmıyor. Aynı zamanda dijital canlılarla gerçek doğa objelerinin iç içe geçtiği Mixed Reality teknolojisi ve ultra yüksek kontrast verebilen OLED ekranlar sayesinde gerçeğe en yakın deneyimler sunuluyor.

İzmir-Bornova’da Orman Yangını! İzmir-Bornova’da Orman Yangını!

ÇOCUKLAR HEM ÖĞRENİYOR HEM EĞLENİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği alanına kurduğu Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan 5 bin metrekarelik kapalı alanı olan Dijital Hayvanat Bahçesi’nde canlılar doğal ortamlarından koparılmadan ve kafeslere hapsedilmeden sergileniyor.     

Hizmete açıldığı 3 Şubat tarihinden itibaren 60 bin ziyaretçiyi ağırlayan Dijital Hayvanat Bahçesi ayrıca, çocukların yaşadıkları dünyayı ve canlı türlerini tanıyabilecekleri bir eğitim aracı olma özelliğine de sahip.

Editör: Haber Merkezi