Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporuna göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Sivas'ın doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uzmanlarının verilerine göre, Bayramın 1. Günü Ege bölgesi, Akdeniz bölgesi, ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin batısı dışında ülke genelinde sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Bayramın 2.günü 22 Nisan Cumartesi günü Ege, Karadeniz, İç Anadolu bölgesi, Akdeniz bölgesi ve Kuzey Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar olacak. Bayramın son günü Pazar gününde ise kuzey ve doğu kesimlerinde yine aralıklı yağışlar görülecek.

Bu Bayram Yağışlı Geçecek!

Başkent Ankara bayramı yağmurlu geçirecek.  Ankara’da bayramın üç günü aralıklı yağışlarla geçecek. İstanbul’da Ankara gibi bayramı yağışlarla geçirecek. İstanbul’da bayramın ilk gününü yağışlı geçirirken, 2.ve 3. günü Cumartesi ve Pazar çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bayramın ilk günü İzmir genelinde çok bulutlu bir hava etkili olurken iç kesimlerinde aralıklı yağışlar olacak. Bayramın 2.ve 3 günü ise yine parçalı bulutlu geçecek.

Hava Sıcaklığı

Önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgâr

Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Bakan Yumaklı Duyurdu: Hijyen Kurallarına Uymayan O İşletme Kapatıldı! Bakan Yumaklı Duyurdu: Hijyen Kurallarına Uymayan O İşletme Kapatıldı!

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Editör: Haber Merkezi