Akıllı Traktör ‘YANMAR’

Japon yapımı akıllı traktör Yanmar, 2021 yılında görücüsünün beğenisine sunuldu. Robot traktör kategorisinde değerlendirilen YANMAR, hem kullanıcıdan bağımsız operasyon yürütürken hem de akıllı telefondan veya tabletten komut verip kullanılabilir.

Otomatik Pirinç Fidesi

Tamamen otomatik olan bu tarım aleti, pirinç tarlasında hem düz hareket edip hem de dönüş sağlayabilir. Alet, pirinç tarlalarında çalışan çiftçilere uzun çalışma saatlerinin neden olduğu yorgunluğu azaltmayı vadediyor.

NEXAT

Doğa dostu olarak piyasaya sürülen Nexat, sıradan bir tarım makinesi olarak görülmeyip bütünsel mahsul üretim sistemi olarak görülmekte. Bu bütünsel mahsul üretim sistemi, çeşitli modül türlerinden oluşturulmuştur. Nexat hem traktör, hem biçerdöver ve tarlada yapılan tüm işlemler için çok yönlü şekilde kullanılabilir. Çok yönlülüğü sayesinde Nexat, toprak sürme, toprak işleme, dikim, hasat ve hatta tarlalara böcek ilacı püskürtme gibi tüm toprak işleme işlerinde kullanılabilir.

İklim Değişikliğinin Mahsul Üzerinde Etkileri Nelerdir? İklim Değişikliğinin Mahsul Üzerinde Etkileri Nelerdir?

 

BRAUD 9090X

Hasat mevsimini kısa sürede yüksek verimli hale getirmeyi amaçlayarak üretilen BRAUD 9090X, üzüm bağlarında ve zeytin bahçelerinde kullanılabilir. Dokunmatik ekrana entegre Akıllı Yönetim Sistemi, tüm önemli toplayıcı işlevlerine tam erişim sağlar.

Hasat Kalite Vizyonu (Harvest Quality Vision)

Geliştirilen bu yazılım hasat edilen ürünün renk ve boyut dağılımını saniyeler içinde yapabilmektedir. Mahsulün kalitesini de ölçebilen yazılım mahsullerde hastalık, kusur ve verim kaybı olduğunda uyarılar verir ve bu sayede daha kaliteli mahsul alınır.

Editör: Haber Merkezi