AK Parti 27. Dönem Aydın milletvekili Metin Yavuz,  Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu’na ASKİ Su, Kanalizasyon ve Alt Yapı Tamamlama projesini hatırlattı. Yavuz, Aydın’da 9 yıldır vaatleri sadece vaat olarak kaldığını ve Başkan Çerçioğlu’nun söz verdiği projeleri yapmadığını belirtti.

Aydın'da, Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Köşk ilçesinde atık suyu arıtmadan tarım arazilerine boşalttı. Çiftçinin 60 dönüm arazisinin 28 dönümü atık su nedeniyle kullanılmaz hale geldi. Aydın Çevre Şehircilik ve İklim değişikliği il müdürlüğü ekipleri şikayet üzerine bölgeden numune aldı. İnceleme sonucu ASKİ'ye 325 bin TL para cezası kesti. Çiftçi ASKİ'ye aynı zamanda 250 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Bakanlıktan Bayram Öncesi Kesimhane Denetimi: 3 Kesimhane Onayı İptal Edildi! Bakanlıktan Bayram Öncesi Kesimhane Denetimi: 3 Kesimhane Onayı İptal Edildi!

AK Parti 27. Dönem Aydın milletvekili Metin Yavuz, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 9 yıldır gerçekleştiremediği diğer vaatlere de dikkat çekti. Yavuz, Çerçioğlu'nun 2014 yılında Bozdoğan'a bölgenin en büyük hayvan pazarı merkezi yapacağının sözünü verdiğini ancak sözünü tutmadığını söyledi. Yavuz, "-ECEK -ACAK diye diye 10 yılı tüketti. Sn. Başkan 10 yılda bu sözünü de tutmamış ve Aydın halkını kandırmıştır. Maske düştü Sn. Başkan!" dedi.

Yavuz, Çerçioğlu'nun ayrıca, KYK'ya bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan asansör faciasının ardından eğlenceye ve konserlere devam etmesini de eleştirdi. Yavuz, "Elim bir kaza sonucu genç bir öğrencimizi kaybettik. Sorumluları elbet cezalandırılacaktır. Bizi üzen tarafı, gençleri sokaklara döken ve bu elim olayı fırsat bilen CHP zihniyeti yine durmuyor. Lakin bu acının üzerinden bir meydan da gençler toplanırken diğer meydan da güya üzüntüsünü gençlere destek vererek açıklayan CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi bu üzüntü varken eğlenceye ve konserlere devam ediyor. Bu samimiyetsiz davranışı kamuoyuna bırakıyorum..." dedi.

Yavuz'dan Çerçioğlu'na 4 soru!

AK Parti 27. Dönem Aydın milletvekili Metin Yavuz, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na 4 soruda hesap sordu:

2014 yılında verdiğiniz Bozdoğan'a bölgenin en büyük hayvan pazarı merkezi yapacağınız sözünü neden tutmadınız?

ASKİ Su, Kanalizasyon ve Alt Yapı Tamamlama projesini gerçekleştirmediniz ve Köşk ilçesinde atık suyu arıtmadan tarım arazilerine boşaltarak çevre katliamı yaptınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

KYK'ya bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan asansör faciası sonrası eğlenceye ve konserlere devam ettiniz. Bu davranışınızı nasıl açıklıyorsunuz?

Aydın halkına verdiğiniz vaatleri neden yerine getirmiyorsunuz?

Yavuz, Çerçioğlu'nun bu sorulara yanıt vermesi gerektiğini söyledi.

Editör: Haber Merkezi