ETİKETSİZ SATILAN TOPLAM 717 KG SUCUK, 332 KG PEYNİR VE 308 KG TEREYAĞINA EL KONULDU

Alışveriş merkezlerinde Ramazan ayını fırsat bilip yöresel ürün adı altında satılan etiketsiz sucuk, peynir ve tereyağlarına el konuldu. Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri Türkiye genelinde Ramazan ayına yönelik denetimlerine hız verdi.

Türkiye’nin her yerinde 7 bin 500 gıda kontrolü sahada denetimlerini yaparken, uygunsuz gıda satışı yapanlara gerekli işlemler uygulandı.

YÖRESEL ÜRÜNLERE DİKKAT

Bu kapsamda Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri kentteki AVM’lerde açıkta satılan ürünlere yönelik çalışma başlattı. Bazı AVM’lerde kurulan yöresel ürün satış yerlerinde izinsiz olarak gıda satışı yapıldığını tespit eden ekipler hareket geçti. 

AVM’lere dönük yapılan kontroller sonucunda; etiketsiz satılan toplam 717 kilogram sucuk, 332 kilogram peynir ve 308 kilogram tereyağına el konularak İl Müdürlüğünde muhafaza altına alındı.  Etiketli satışa sunulan zeytinyağı ve tereyağlarından ise numuneler alındı. Tüm bu denetimler sonucu işletmelere idari para cezası uygulandı.

Belediye’nin Tarlasından İhtiyaç Sahiplerinin Sofralarına! Belediye’nin Tarlasından İhtiyaç Sahiplerinin Sofralarına!

DENETİMLER RAMAZANDA DAHA DA SIKLAŞACAK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ramazan öncesi yaptığı açıklamada denetimlerin daha sıklaşacağını ve halkın sağlığıyla oynayanlara karşı gerekli işlemleri yapacaklarını söylemişti.

Ayrıca Yumaklı, vatandaşların da uygunsuz gördükleri ürünleri ALO 174 Gıda Hattı’na bildirmeleri konusunda ricada bulunmuştu.

 

Editör: Haber Merkezi