Ilısu Barajından Ekonomiye 31 Milyar Liralık Katkı! Ilısu Barajından Ekonomiye 31 Milyar Liralık Katkı!

Yumaklı mesajında, 100 yıl önce büyük bir mücadelenin sonunda kazanılan Cumhuriyet'in, Türkiye'nin bağımsızlık ve özgürlüğünün en önemli simgesi olduğunu vurguladı.

Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Türkiye'nin önünde yeni ufukların açıldığını belirten Yumaklı, "Geçmişten aldığımız ilhamla çalışmalarımızı sürdürüyor, tarım başta olmak üzere Türkiye'yi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmanın çabasını veriyoruz" dedi.

Yumaklı, Türkiye Yüzyılı'nda gelişime açık, yenilikçi, esnek ve dirençli bir tarım sektörü oluşturmayı, kırsal alanların yaşam kalitesini artırmayı, planlı üretim ile sürekliliği, kayıtlılığı, verimliliği ve kaliteyi daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Tarım, orman ve su alanlarında hayata geçirecekleri yeni projelerde sürdürülebilirliği ve kaynaklarını etkin kullanmayı önceleyeceklerini belirten Yumaklı, "Cumhuriyetimizi kuran kahramanlarımızdan aldığımız ilham ile hep birlikte çalışacak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'yi dünyanın parlayan yıldızı yapacağız" dedi.

Yumaklı, mesajının sonunda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilere rahmet ve minnetle andığını belirterek, tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.