Sahipsiz Sokak Köpekleri İçin Radikal Adım! Sahipsiz Sokak Köpekleri İçin Radikal Adım!

9 günlük Kurban Bayramı’nın son günlerine gelinmesiyle birlikte binlerce tatilci, memleketlerine veya tatil bölgelerinden dönüş yolculuğuna başladı. Artan araç yoğunluğu, dönüş yolunda beklenen yoğun trafiği beraberinde getiriyor.

Yol Durumu Nasıl?

Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi sayfasında yayınladığı bültene göre yol durumu ve kapalı yollar şu şekilde:

Anadolu Otoyolunun Kızılcahamam Kavşağı-Kahramankazan Kavşağı 17-31.km.leri arasında hendek yapım çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanmaktadır.

İzmir Çevre Otoyolu Bornova-Karşıyaka istikameti 3-4.km.leri arasında yer alan Yamanlar Viyadüğünde 28.06.2023-02.07.2023 tarihleri arasında derz çalışması yapılacaktır. Bornova-Karşıyaka yönü büyük tünel çıkışından sonra sol şerit ve küçük tünel çıkışından sonrada orta şerit olmak üzere 2 şerit kapatılacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Ermenek-Mut yolunun 10-30.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Taşucu-Silifke-Erdemli yolunda Yeşilovacık T1 Tüneli girişi mevkiinde 17-18.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Elazığ - Diyarbakır yolunun 51-53 km'leri arasında Köprülü Kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanmaktadır.

İnegöl-Bozüyük yolunun 32-36.kmleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 68-73.km.leri arasında Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelinin yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüp trafiğe kapatılarak ulaşım sağ tüpten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Iğdır-Aralık-Dilucu Sınır Kapısı yolunun 73-79.km.leri arasında yol bakım onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

İskilip-Çorum yolunun 3-5.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Editör: Haber Merkezi