9 günlük Kurban Bayramı’nın son günlerine gelinmesiyle birlikte binlerce tatilci, memleketlerine veya tatil bölgelerinden dönüş yolculuğuna başladı. Artan araç yoğunluğu, dönüş yolunda beklenen yoğun trafiği beraberinde getiriyor.

O Şehirde Barajlar Kuruma Tehlikesi İle Karşı Karşıya! O Şehirde Barajlar Kuruma Tehlikesi İle Karşı Karşıya!

Yol Durumu Nasıl?

Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi sayfasında yayınladığı bültene göre yol durumu ve kapalı yollar şu şekilde:

Anadolu Otoyolunun Kızılcahamam Kavşağı-Kahramankazan Kavşağı 17-31.km.leri arasında hendek yapım çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanmaktadır.

İzmir Çevre Otoyolu Bornova-Karşıyaka istikameti 3-4.km.leri arasında yer alan Yamanlar Viyadüğünde 28.06.2023-02.07.2023 tarihleri arasında derz çalışması yapılacaktır. Bornova-Karşıyaka yönü büyük tünel çıkışından sonra sol şerit ve küçük tünel çıkışından sonrada orta şerit olmak üzere 2 şerit kapatılacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Ermenek-Mut yolunun 10-30.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Taşucu-Silifke-Erdemli yolunda Yeşilovacık T1 Tüneli girişi mevkiinde 17-18.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Elazığ - Diyarbakır yolunun 51-53 km'leri arasında Köprülü Kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden gidiş-geliş olarak sağlanmaktadır.

İnegöl-Bozüyük yolunun 32-36.kmleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 68-73.km.leri arasında Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelinin yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüp trafiğe kapatılarak ulaşım sağ tüpten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Iğdır-Aralık-Dilucu Sınır Kapısı yolunun 73-79.km.leri arasında yol bakım onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

İskilip-Çorum yolunun 3-5.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.