Antalya Büyükşehir Belediyesi, çobanların eksiklik ve ihtiyaçlarını belirlemek üzere Çoban Haritası çıkartıyor. Yaylaları gezerek toplanacak bilgilerle hazırlanacak Çoban Haritası, Antalya’da hayvancılığın sürdürülebilir hale gelmesine önemli bir katkı sağlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma projesi çerçevesinde başlatılan yeni proje hakkında bilgi veren Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Ar-Ge Proje Şube Müdürü Dr. Deniz İlaslan Çürek, şunları söyledi:

‘’Kırsal kesimlerde yaşayan çobanlarımıza destek olmak amacıyla bir çalışma yapıyoruz. İmecik Mahallesi’nde hayvancılık faaliyeti sürdüren üreticilerimizi ziyaret ederek eksiklerini dinledik.

Tüm yetiştiricilerin bilgilerini alarak konumlarını belirledik, ne kadar hayvanları olduğunu tespit ettik. Antalya’da yoğun olarak yapılan hayvancılık faaliyetinin sürdürülebilirliğini sağlamak için doğru desteklerde bulunmak istiyoruz.

Hayvancılığa Yeni Destek Modeli Geliyor! Hayvancılığa Yeni Destek Modeli Geliyor!

Ayrıca veteriner hekimlerimizle küçükbaş veya büyükbaş hayvanları ücretsiz muayene edip dış parazit ilaçlama hizmeti veriyoruz. Hayvanların barındıkları alanların da ilaçlamasını gerçekleştiriyoruz. Kırsal kesimdeki vatandaşların ihtiyaç listesi belirlenip çoban haritasını çıkardıktan sonra çobanlarımızın yaylalardan inmeden ihtiyaçlarını yerinde temin etmeyi planlıyoruz.’’

Editör: Haber Merkezi