Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak kâr amacı gütmeden üretim ve hizmet sunan Belplas A.Ş. 1989 yılında Karayolları kapsamında iş yapmak amacıyla kuruldu. 2019 yılına kadar 4 kalem ürün ve hizmet sunan Belplas, yeni seçilen yönetimle beraber Ar-Ge ekibinin kurulmasıyla 2019 yılından günümüze toplam ürün ve hizmetlerini 20 kaleme kadar çıkardı. Belplas, çevre kirliliğini önlemek ve egzoz emisyonunu azaltmak amacıyla Avrupa Birliği standartlarındaki dizel egzoz sıvısını “Belblue’’ üretim kalemlerine ekledi.

Dizel Egzoz Sıvısı(AUS32) Nedir ve Ne İşe Yarar?

Su bazlı üre çözeltisinden oluşan AUS32, egzoz sistemindeki zararlı NOx kimyasallarını su buharına ve Azot gazına çevirerek egzozdan çıkış sağlar. Böylelikle çevre kirliliği ve zararlı gaz çıkışını minimum seviyede tutulmuş olur.

Belplas, Günlük BELBLUE üretim kapasitesi 20 ton !

Dervişoğlu’ndan Tarım ve Orman Bakanlığı’na Eleştiri: Paranız mı Yok, Niyetiniz mi? Dervişoğlu’ndan Tarım ve Orman Bakanlığı’na Eleştiri: Paranız mı Yok, Niyetiniz mi?

AUS 32 solüsyon üretimine 2022 yılında BELPLAS A.Ş.’nde başlandı. Günlük 20 ton üretim kapasitesine sahip olan BELBLUE, dizel motorlardan kaynaklanan zararlı emisyonların azaltılmasında önemli bir rol oynamakta ve hava kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Üretimi yapılan BELBLUE’nun 5L,10L,18L,20L bidonlarda, 1.000 litrelik IBC tanklarda veya dökme olarak satışı yapılmaktadır.

BELBLUE DMO (Devlet Malzeme Ofisi) kataloğuna da girmiş olup, Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere çeşitli belediyeler, il özel idareler ve 250 farklı özel işletmeye tedarik edilmektedir. 5L,10L,18L,20L bidonlarda, 1.000 litrelik IBC tanklarda veya dökme olarak satışı yapılmaktadır.

Editör: Haber Merkezi