Merkeze bağlı Damyeri mevkiindeki ormanlık alanda önceki gün saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Gece boyunca süren söndürme çalışmaları havanın aydınlanmasıyla birlikte devam etti. 

337 Hane Tahliye Edildi

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, yangına müdahalenin aralıksız sürdüğü belirtilerek, "Orman Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Savunma Bakanlığı, belediyeler ve özel idarelerden toplam; 2 bin 240 personel, 8 uçak, 26 helikopter, 240 arazöz, 71 su tankeri, 328 araç ve iş makinesi sevk edilmiştir. Bölgedeki 10 köyde 337 hane ve 1104 kişi tedbir amaçlı tahliye edilmiştir. Kızılay tarafından bölgedeki vatandaşlarımıza ve personele yemek ve içecek ikramı yapılmaktadır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

Kayadere Kurşunlu köylerini tehdit eden yangın nedeniyle meradaki hayvanlar alandan uzaklaştırıldı. Bölgedeki 10 köy Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı ekiplerce tahliye edildi. 

Söndürme çalışmaları kapsamında; AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, belediyeler ve özel idarelerden çok sayıda personel ile 10 uçak, 26 helikopter, 68 arazöz ve iş makinelerinin görev yaptığı belirtildi.

5 Ürün Grubuna ÖTV Zammı Geliyor! 5 Ürün Grubuna ÖTV Zammı Geliyor!

Çanakkale-Çan karayolu trafiğe kapatıldı. Yangın nedeniyle Çanakkale Boğazı'nın gemi trafiğinin çift yönlü geçici olarak askıya alındığı açıklandı. 

Editör: Haber Merkezi