3 bin 500 dekarlık alana ekilebilecek tohumların bedelinin 1 milyon 620 bin TL olduğunu söyleyen Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Amasya’mızı bölgemizin kırmızı et üretim merkezi yapma hedefi doğrultusunda yem bitkileri üretimini desteklemeye devam edeceğiz”dedi.

Amasya’nın tarımsal hasılasının ülke ortalamasının üzerinde olduğunu vurgulayan Mustafa Masatlı, “Amasya gerçekleştirdiği tarımsal üretimle ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Son yıllarda yaşanan salgın, kuraklık ve jeopolitik sıkıntılar tarımın, gıda üretiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şu anda ülkemiz hem tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetebilmekte, hem de tarımsal ihracatta rekorlar kırmaktadır” ifadesini kullandı.

2 Milyar TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! 2 Milyar TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor!

Dağıtım programına, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin ile Amasya Ziraat Odası Başkanı Mustafa Cebeci de katıldı.