Dağıtım törenine Iğdır Valisi Ercan Turan, Vali Yardımcısı Abdulkadir Şahin, İl Müdür Vekili Mehmet Akif Argana, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Törende konuşan Vali Turan, çiftçilerin milletin efendisi olduğunu belirterek, "Devletimiz çiftçimizi olanca gücüyle destekliyor ve desteklemeye devam edecektir. Tarım Bakanlığımızın yaptığı bu destek gerçekten çok önemli. Yüzde 75 hibeli bu tohumla buğday, yulaf ve arpada çiftçimizi destekliyoruz. Bizim sizden beklentimiz her türlü olumsuzluğa rağmen üretmeye devam etmeniz. Dünyada sadece üreten ülkeler, katma değer yaratan ülkeler ayağa kalkacaktır.

Nihayet O Destekler Ödeniyor! Nihayet O Destekler Ödeniyor!

Sayın Cumhurbaşkanımız hepimize bir misyon koydu, bir "Kızılelma" koydu, "Türkiye Yüzyılı" dedi. Bu Türkiye Yüzyılına nasıl ulaşacağız, üreterek, bilime, sanayiye, tarıma destek olarak ulaşacağız. Önümüzdeki günlerde devletimizin daha farklı destekleriyle sizlere müjdeler vermeye devam edeceğiz. Sizlerin yanındayız, bu projemiz hayırlı olsun, bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Törende, başvuruda bulunan ve almaya hak kazanan çiftçilere hububat tohumu dağıtıldı.

Dağıtım töreninin ardından Vali Turan, çiftçilerle bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.