Kirişci, Adana’da yaptığı açıklamada, “Adana’mızda da Seyhan ve Çatalın Barajlarımızda hiçbir problem ve risk bulunmamakta” dedi.

Bu Depremin Özelliği Sınırı Aşan Deprem Olarak Bilinmesidir

Kirişci, Adana’da yaptığı açıklamada şunları kaydetti,” Bu depremin özelliği sınırı aşan deprem olarak bilinmesidir. Sadece 10 ilimizi etkilemiş olması değil; aynı zamanda komşu ülkeler, başta Suriye olmak üzere Ürdün ve Ortadoğu'da etkisini göstermiş bir depremdir.

Eğirdir Gölü’ne Acil Alarm: 2028’de İkiye Ayrılabilir! Eğirdir Gölü’ne Acil Alarm: 2028’de İkiye Ayrılabilir!

Bu depremin başka bir özelliği daha var. Genellikle 3 ili etkileyen depremler olurdu. Ama burada birbirine komşu bir lokasyon olarak da 10 ilde deprem olması… Böyle birbirine ilk koşanlar komşu iller olur. Komşu ilden bir destek görememe veya her ilin kendi sorununu çözme çabası içerisine girmesi de kaçınılmaz noktaya gelmektedir. Biz sabahleyin 7'de Ankara'dan havalanandık, Hatay'a gitmek üzere yola çıkmıştık. Ama Adana'ya inmek ve Adana'dan sonra Hatay'a karayoluyla erişmek durumunda kaldık. Özellikle arama kurtarma ekipleri veya teknik yardımlar; bu bir olumsuzluk olarak da kendini gösterdi.” dedi.