Deprem Haberleri

deprem haberleri ve güncel deprem gelişmeleri, deprem ile ilgili tüm video, deprem fotoğrafları ve deprem haberleri Anadolu İzlenimleri sitemizde


Siyaset

İstanbul Ümraniye Belediye Başkan adayı Aykut Erdoğdu gezmediği ve sıkmadığı el bırakmıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde üreticilere toplam 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını açıkladı.

Tarım

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2024'te desteklerin ürün ekiminden önce açıklanmasını istedi.

Hayvancılık

“Devletin gücünü üç şey sağlar: 1) Halkın yiyeceğinin sağlanması, 2) Güçlü bir ordu ve 3) Halkın devlete güveni.

Genel

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki TOKİ projelerine içme suyunu bakanlığa bağlı DSİ’nin temin edeceğini açıkladı.

Sağlık

Türkiye Veteriner Hekimler Birliği (TVHB), 6 Şubat 2023 depremlerinden sonra ortaya çıkan asbestin insan ve hayvan sağlığını tehdit ettiğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığının, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, hayvanları telef olan yetiştiricilere bedelsiz hayvan dağıtımı devam ediyor.

Desteklemeler

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremde hayvanları telef olan üreticilere hayvan dağıtımı gerçekleştireceklerini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ilk etapta küçükbaş hayvanları telef olan yetiştiriciler olmak üzere, bedelsiz hayvan dağıtımı...

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, tarımsal destekleme ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından Kahramanmaraş’a 180 arıcıya 424 ton besleme şeker dağıtılacağını duyurdu.

Desteklemeler

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, deprem afetleri nedeniyle arıcılar için şeker desteğini bugünden itibaren başlatıldığını belirtti.