Erdoğan toplantının ardından yaptığı açıklamada, 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkarıldığını açıkladı.

Bakan Işıkhan’dan Asgari Ücret Açıklaması! Bakan Işıkhan’dan Asgari Ücret Açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, uzun bir aranın ardından Beştepe'de toplandı.

İki buçuk saat süren toplantıda; İsrail-Hamas savaşı, Gazze’ye yönelik Türkiye’nin yardım faaliyetleri ve rehinelerin durumu masaya yatırıldı. Enflasyon, fahiş fiyatla mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz artırımı da toplantıda görüşülen başlıklar arasındaydı.

Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalar şöyle:

"Cumhuriyet bayramınızı bir kez daha gönülden tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan yiğit gazilerimizi rahmetle yad ediyorum.

Dünyanın ilk SİHA gemisi vasfını taşıyan donanmamızın amiral gemisi TCG Anadolu'nun öncülüğünde 100 savaş gemimiz tarafından yapılan geçit töreni bizi hem duygulandırdı hem de kıvanç kaynağımız oldu. Bizlere bu gururu yaşatan donanmamızı, hava kuvvetlerimizi, sola türk yıldızları ve kahraman ordumuzun tüm komutanlarını ve mensuplarını buradan tekrar kutluyorum. Geçit törenimiz, donanmamızın gücünü göstermesinin yanında çok önemli stratejik mesjalar da içeriyordu. Cumhuriyetimizin 100. yılında bazı gerçekleri tekrar hatırlattık.