Sosyal medya üzerinden ilgi çekmek adına yapılan ve insan sağlığını tehdit eden görüntülere bir yenisi daha eklendi. Fıstık deposunda bir şahıs fıstığın depolandığı yerde yüzdü ve fıstıkları tükürdü.

Daha öncesinde de Manisa Akhisar ilçesinde bir şahıs zeytin tankına çıplak girmiş ve bir diğer şahısta Konya süt toplama merkezinde süt banyosu yapmıştı. 

Kamuoyu tarafından tepki çeken görüntüler ile ilgili açıklama yapan Bakanlık, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kolluk kuvvetlerine gerekli bilgilendirmelerde bulunmuş ve görüntülerdeki şüpheli kişi yakalanmıştır. Ayrıca depo sahibi diğer şüphelinin yakalanması için de kolluk kuvvetleri tarafından çalışmalar devam etmektedir.

Siirt merkez Akyamaç köyünde bulunan depo, Cumhuriyet savcılığının izniyle aranmış ve depodaki yaklaşık 2 ton fıstığa yasal süreç ve teknik çalışmalar sonuçlanıncaya kadar el konulmuştur. Görüntülerin kaydedildiği fıstık deposu sahibine idari para cezası uygulanmıştır.

‘Geleceğe Nefes’ Kampanyası Ödüle Layık Görüldü! ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyası Ödüle Layık Görüldü!

Tarım ve Orman Bakanlığı, vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Halk sağlığını riske atanlarla mücadele kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."