Haber-Feyza Kaya

Görüntü- Halil Çelik

Anadolu İzlenimleri Medya olarak, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Cebeci Pazarında ki güncel fiyatları sizler için araştırdık.

Getirdiğimiz ürünü geri götürüyoruz’

Pazar Esnafı, tezgâha getirdiği ürününden kar edemediğini belirtirken, vatandaşın alım gücünün düştüğünü ve pazara getirdiği malın yüzde 50’sini satamadan geri götürdüğünü belirtti.

O İlde Ekmeğe Yapılan Zamma Valilik Müdahalesi! O İlde Ekmeğe Yapılan Zamma Valilik Müdahalesi!

Hayatın gıda üzerinden oldukça pahalı hale geldiğini söyleyen esnaf, market fiyatlarının Pazar fiyatlarından 2 kat daha pahalı olduğunu dile getirdi.

Pazarda ki fiyatlar ise oldukça değişkenlik gösteriyor. Bazı ürünlerde indirim yaşanırken, bazı ürünler Ramazanında gelmesi ile birlikte oldukça yükselmiş vaziyette.

Kırmızı biber, soğan ve salatalık cep yakıyor!

Pazarın en cep yakan gıdaları Kırmızı biber, soğan ve salatalık oldu. Kırmızı biberin kg 30 TL olurken, soğanın kilosu 20, salatalığın kilosu ise 25 TL den alıcısına sunuldu.

BİBER 30 TL

soğan1458

salatalık9632

Pazarda fiyatları en uygun gıdalar ise Patates, limon ve portakal oldu. Patatesin kilosu 7.5 veya 8 TL üzerinden satılırken portakal ve limon 10 TL olarak pazarda ki yerini almıştı.

PATATES7.5

LİMON-1

PORTAKAL

Ramazan’ın girmesi ile birlikte domates fiyatları düştü!

Ramazan’dan önce domates fiyatlarının daha yüksek olduğunu söyleyen Pazar esnafı, Ramazan’ın gelmesi ile birlikte domatesin kilosunun 15 TL’ye düştüğünü belirtti.

DOMATES-2

Editör: Haber Merkezi