Haber: Mehmet Çatakçı 

Jandarma teşkilatı 6 Şubat depreminde yıkılan illerde gösterdiği üstün başarılı çalışmaları diğer taraftan yaz kış demeden terörle mücadele azmi ve kararlılığını sürdürürken diğer yandan da Türkiye’de uyuşturucu ile yaptığı mücadele takdire şayan.

Jandarma yaz ve kış turizmine büyük katkı sağlamaktadır

Yazın jandarma uhdesinde olan bölgelerde asayişi sağlarken, kış turizmine de kayak merkezlerinde görev yaparak buraların güvenliği yanında arama kurtarma faaliyetlerine de katılıyor.

Jandarma büyük yangınlarda, toprak kaymalarında, her türlü afetlerde de arama kurtarma görevini icra ediyor. Jandarma teşkilatı OrGeneral Arif Çetin’in göreve gelmesinden sonra büyük yenilikler ile tanışmış ve envanterine katmıştır.

Bu gün Jandarma teşkilatı operasyonlarda nano teknolojisi ve son derece modern araç ve gereçler ile görevini icra etmektedirler.

Milli Parklar Ve Tabiat Parklarını Bayramda 3 Milyona Yakın Kişi Ziyaret Etti! Milli Parklar Ve Tabiat Parklarını Bayramda 3 Milyona Yakın Kişi Ziyaret Etti!

Son yıllarda halkın Jandarmaya gösterdiği ilgi ve alaka gün gittikçe arttığı görülmektedir.

Jandarma’nın vatandaşların huzuru ve refahı için gösterdiği gayret ve yol güvenliğinde yaptığı denetimler büyük takdir toplamaktadır.