Erdoğan’dan Sokak Köpekleri İle İlgili Açıklama: Güvenlik ve Merhamet Dengesi Sağlanacak mı? Erdoğan’dan Sokak Köpekleri İle İlgili Açıklama: Güvenlik ve Merhamet Dengesi Sağlanacak mı?

2023-2027 Dönemini kapsayan Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı Toplantısında açılış konuşmasını Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç ise gıda güvenliğinin öneminde değindi,” Gıda güvenliğinde asıl olan tarla güvenliğidir, ama bunların en başında su gelmektedir, suyu iyi kullanmamız gerekir.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, konuşmasında şu sözleri kullandı,”Tarım gıda enerji bu 3 şey bizim bakanlığımızın ilgisindedir, Türkiye nüfusunun artması ile birlikte Akdeniz ve AB ülkesinde orta asya yakın olmamız nedeni ile bu su konusu bize daha da önem arz ediyor, Su fakiri ülke olmamak için bugünden gayret göstermek adına tedbir almak gerek. Küresel konular global çözümler üretir, Küresel ısınmaya karşı en az katkı sağlayan ülke olmamıza rağmen, Paris iklim değişikliğinin insan kaynaklı sera gazı salımlarının neden olduğu sıcaklık artışının değişikliğine ne biz girdik ne TBMM onayladı.” dedi.

Kirişci şu sözleri ekledi, “Bizler faniyiz, gelecek nesillerin bizleri iyi yad etmesi için bu çalışmaların sürdürebilirliği önemli Türkiye’nin yüz yılı çok önemli.

Planlar var önemli olan planların uygulanması çok önemlidir. Takibi çok önemlidir. Bakanlığımızın görev sahası içinde ama diğer bakanlıklarımızda ilgilendiren bir konuyu onlarda sağladı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi