Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, DKMP Genel Müdürlüğüne bağlı 647 korunan alanda yürütülen koruma çalışmaları ve sosyal donatı yatırımları, vatandaşların bu alanlara ilgisini her geçen gün artırıyor. Korunan alanlar, sürdürülebilir bir doğa için insan ve doğa dengesini koruyan faaliyetlerde bulunma imkanı sunuyor.

Tabiatın yeniden canlanmasıyla doğada daha fazla vakit geçirmek isteyen vatandaşlar, Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilerek korunan alanlara akın etti. 3 günlük tatil süresince koruma alanları, 1 milyon 333 bin 718 kişiyi ağırladı. Ramazan Bayramı'nda en çok ziyaret edilen alanlar arasında, Muğla'daki Marmaris Milli Parkı 322 bin 320 kişi ile birinci oldu. 248 bin 127 kişinin ziyaret ettiği Kocaeli ‘deki Ormanya Tabiat Parkı ile 123 bin 500 ziyaretçiyi ağırlayan Gaziantep'teki Burç Tabiat Parkı da ilk üçte yer aldı.

İlk 3 ayda 8,5 milyona yakın ziyaretçi

Miniklerin Yetiştirdiği Meşe Fideleri BAKAP’ta Doğayla Buluştu! Miniklerin Yetiştirdiği Meşe Fideleri BAKAP’ta Doğayla Buluştu!

Özellikle pandemi sonrası dünyada olduğu gibi ülkemizde de doğa ve açık alan aktiviteleri vatandaşlar tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğüne bağlı korunan alanları, bu yılın ilk 3 ayında (Ocak-Şubat-Mart) 8 milyon 471 bin 66 kişi ziyaret etti. Vatandaşlar, DKMP Genel Müdürlüğünün korunan alanlarda yaptığı gerek günübirlik gerekse konaklama tesisleri sayesinde tatillerini doğada rahatlıkla geçirebiliyor.