Bahçede ilk etapta lavanta, biberiye, nane, adaçayı, kekik türleri başta olmak üzere 80'den fazla bitki türünün üretimine başlanacak. Birkaç yıl içinde bahçenin tıbbi ve aromatik bitki türlerinin sayısının 300'e ulaşması planlanıyor.

Bahçede üretilen bitkilerden fide-fidan, bitki çayları; lavanta yağı, defne yağı gibi uçucu yağlar; çörek otu, susam, bamya tohumu yağı gibi sabit yağlar; biberiye, kekik, zencefil gibi baharatlar; kekik suyu, karabaş suyu gibi hidrosoller; kantaron yağı gibi maserasyon yağları ile bunlardan üretilecek ev sabunu, sıvı sabun, krem gibi bir çok ürün Otamış markası ile satışa sunulacak.

Bahçenin içerisinde ayrıca 3000 metrekarelik bir lavanta bahçesi de kurulacak. Bu bahçe, agroturizm alanında da bir cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

Benzin ve Motorine İndirim Geliyor! Benzin ve Motorine İndirim Geliyor!

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tıbbi ve aromatik bitkilere son dönemde ilgi iyice arttı. Bu ilgiyi bölge ekonomimize yeni bir pencereye dönüştürmek, yeni bir üretim alanı açmak için değerlendirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu bahçe ilçe turizmi için de bir cazibe merkezine dönüşecek" dedi.

Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesi'nin bahar aylarında halkın ziyaretine açılması planlanıyor.