TAKEP Kapsamında Yüzlerce Üreticiye Tohum ve Gübre Desteği! TAKEP Kapsamında Yüzlerce Üreticiye Tohum ve Gübre Desteği!

Büyükşehir Belediyesi’nin “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” ile ÇKS belgeli 100 dönüm ve altı tarlası olan küçük çiftçinin 50 dekarlık kısmına yönelik sıvı gübre hibe ettiği projede çiftçiler yüksek verimden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Nisan ayında Sivrihisar’da düzenlenen törenle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sivrihisar, Günyüzü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren çiftçilere 63.000 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirmişti. Toplamda bin çiftçinin yararlandığı ve 50 bin dekarlık alanın gübrelenmesinin hedeflendiği projede yüksek verim ile çiftçinin yüzü güldü.

Sivrihisar Aşağıkepen mahallesinde üretim yapan çiftçi Hidayet Kabaağaç, “Büyükşehir Belediyemizin verdiği sıvı gübreyi kullandık ve çok iyi verim aldık. Bu tür desteklerin devamını diliyoruz. Yüzümüzü güldüren bir çalışma oldu. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz, sağ olsun.” dedi.

Sıvı gübre desteği ile ürün hasadında çok iyi verim aldıklarını belirten Sivrihisar Kurşunlu mahallesinden Hamdi Yücel ise, “Bu yıl verim çok güzel oldu. Ekonomik olarak çok zor bir dönemde böyle ücretsiz bir destekle nefes aldık. Çiftçi gübre alamazken, her şeyden mahrum kalırken bu sıvı gübre ile üzümden elmaya, arpadan buğdaya kadar tüm ürünlerde inanılmaz fayda gördük. Ne bahçemizden ne tarlamızdan geçen yıl iyi verim alamadık. Yılmaz Büyükerşen hocamızdan Allah razı olsun. Bereketli bir hasat oldu. Uzun yıllardır bu kadar verim almamıştık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu.

Çiftçiler, Büyükşehir Belediyesi’nin hibe ederek kendilerini desteklediği projelerden çok mutlu olduklarını ve devamını dilediklerini ifade ettiler.