Toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı ve Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş. temsilcisi Abdülhamit Can, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürçay, Et ve Süt Kurumu Süt İşleri Dairesi Başkanı Seydahmet Özkan, Karapınar Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tartan, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Şimşek (Yönetim Kurulu Başkanvekili), Ak Gıda Sanayi, Ticaret A.Ş. Temsilcisi Recep Ateş, Pınar Süt Mam. San. A.Ş. temsilcisi Serdar Türkmen, Gönen Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Melik Aytekin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nden Doç. Dr. Aslı Akpınar, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'dan Prof. Dr. Alper Yılmaz ve Ulusal Süt Konseyi Genel Sekreteri Selçuk Akkaya katıldı.

Toplantıda, süt üretimi ile ilgili sektörün sürdürülebilirliği için gerekli bilgi paylaşımları yapıldı ve üreticilerin sorunlarının çözümüne ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Güncel yem fiyatları, üreticilerin sahada yaşadığı sorunlar ve sektörle ilgili güncel konular değerlendirildi. Ayrıca, süt üreticilerinin ve süt sanayicilerinin güncel piyasa talepleri doğrultusundaki mevcut üretim durumları ile yakın gelecekteki üretim planlamaları ve ürün çeşitliliği de ele alındı.

Et ve Süt Kurumu’ndan İmha Operasyonu! Et ve Süt Kurumu’ndan İmha Operasyonu!

Karapınar Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tartan, toplantı sırasında Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Satış Mağazaları, Laboratuvar, AB onaylı işletme Okumuş Petrol Sağım Çiftliği ve Birliğin faaliyetleri hakkında misafirlere bilgi verdi.

Bu önemli toplantı, sektörün çeşitli paydaşlarının bir araya gelerek süt üretiminin sürdürülebilirliği ve geleceği konusunda fikir alışverişinde bulunmasını sağladı.

Editör: Haber Merkezi