Mayıs Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı! Mayıs Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Muğla’da Düzenlenen ‘Kurtaran 2023 Tatbikatının seçkin gözlemci günü faaliyetlerine katıldı.

Bakan Akar, “Tahıl anlaşmasının süresinin uzatılması konusunda mutabakata doğru gidiliyor, Ukrayna limanlarındaki 6 ticari gemimizin güvenli bir şekilde ülkemize dönmesi konusunda bir çerçeve mutabakat sağlandı” ifadesini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Cumhuriyet tarihinin en yoğun dönemlerini yaşadığını ifade eden Akar,” Bütün unsurlarımız angaje olmuş vaziyette. Bir tarafta terörle mücadele, denizlerimiz ve semalarımızdaki hak ve menfaatlerimizin korunması, diğer taraftan da dost ve kardeşlerimizle iş birliğimiz, onlarla haklı davalarında desteğimiz söz konusu” dedi.

“Ege Denizi Dostluk Denizi Olsun”

Mehmetçiğin üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdiğini dile getiren Akar,” Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’taki gelişmelere ilişkin, Başta Yunanistan olmak üzere hiçbir komşumuza karşı saldırgan tutum içinde değiliz. Uluslararası hukuk iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde diyalog ve barışçıl yol ve yöntemlerle sorunlarının çözülmesinden yanayız. Ege Denizi dostluk denizi olsun, zenginlikleri adil şekilde iki tarafın insanları paylaşsın güven içinde mutlu, müreffeh şekilde yaşasınlar diyoruz.

İki ülke arasında turizm döneminde tatbikatların yapılmasına yönelik moratoryum var. Bunu genişletmeye hazır olduğumuzu ve bu konuyu görüşebileceğimizi kendilerine söyledik, Bekliyoruz. Bizim gizli bir ajandamız yok” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi