Rekabet Kurumu’nun duyurduğu bilgiye göre, traktör üretimi ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren firmaların Rekabet Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma Kurul tarafından karara bağlandı.

Milli Parklar ve Tabiat Parkları Bayramda Ziyaretçilerini Bekliyor! Milli Parklar ve Tabiat Parkları Bayramda Ziyaretçilerini Bekliyor!

Söz konusu olan firmalar, AGCO Tarım Makineleri Tic. Ltd. Şti, Argo Tractors Turkey Traktör San. ve Tic. Ltd. Şti, Başak Satış Pazarlama ve Yatırım AŞ, Erkunt Traktör Sanayi AŞ, Hattat Traktör Sanayi ve Ticaret AŞ, IPSO Tarım AŞ, Kubota Turkey Makine Ticaret Ltd. Şti, Same Deutz Fahr Traktör Sanayi ve Ticaret AŞ, Tümosan Motor ve Traktör Sanayi AŞ, Türk Traktör ve Ziraat Makinaları AŞ.

Öte yandan, ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul bulguları ciddi ve yeterli bularak Kanun’un ilgili maddesini ihlal edip etmediklerini tespiti amacıyla 10 firmaya soruşturma açtı.