Mayıs ayından bu yana 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç kilogram başına 24 TL olan toptan şeker fiyatına yüzde 4,2 oranında yeni bir zam daha ekleyerek fiyatı 25 TL'ye yükseltti. Bu zamlarla birlikte son 4 ayda toptan şeker fiyatında yüzde 46'lık bir artış yaşanmış olacak.

Kampanya süresince geçerli olan indirimli şeker satışlarının 31 Ağustos 2023 tarihinde sona ereceğini açıklayan Türkşeker, yüzde 4,2 zamlı fiyatla müşterilerinden ara siparişlerle talep toplamaya başladı. Ancak talebin ne ölçüde karşılanacağı belirsizliğini koruyor.

Türkşeker'in duyurusuna göre, indirimli dönemin sona ermesinin ardından 1 Eylül itibariyle toptan şekerin kilogram fiyatı, KDV hariç 27 TL olarak belirlenecek. Bu da son 4 ayda toptan şeker fiyatına yüzde 8 oranında yeni bir zammın daha ekleneceği anlamına geliyor. Böylece, 8 Mayıs'ta 18.5 TL bandındaki şeker fiyatı, Eylül başında 27 TL'ye yükselmiş olacak.

Kuru İncir İhracatında Rekor Artış! Kuru İncir İhracatında Rekor Artış!

Türkşeker'in şekere getirdiği bu ardışık zamlar, tüketiciler arasında endişe yaratırken, şeker fiyatlarının geleceği hakkında da soru işaretleri oluşturuyor.

Editör: Haber Merkezi