Patates Neden Depoda 4 Lira Markette 20 Lira ? Patates Neden Depoda 4 Lira Markette 20 Lira ?

Bakan Yumaklı, Tarım Orman Gençlik Konseyi üyeleri ile yaptığı toplantıda, gençlerin enerjisini ve dinamizmini tarım sektörüne yansıtmak gerektiğini ifade etti.

Yumaklı ayrıca, Bakanlık olarak tarımsal üretimi artırmak amacıyla bir "topyekûn seferberlik" başlattıklarını belirtti. Sürdürülebilir tarımsal üretim, verimli üretim yöntemleri, kaliteli ürünler ve yatırımın önemine vurgu yaparak, tarımsal üretime sağlanan hibe desteği hakkında bilgi verdi. Kırsal kalkınma projelerinin 87 milyar liralık hibe desteğiyle tarımsal üretime, yatırıma ve istihdama dönüştüğünü söyledi.

Bakan Yumaklı, dünya genelinde tarımın stratejik bir sektör olduğunu ve gençlerin bu sektörde daha fazla yer alması gerektiğine dikkat çekti.

Tarım ve ormanın geleceği için gençlerin vizyonunu oluşturacaklarını ifade ederek, tarımsal üretim planlaması konusundaki altyapının tamamlandığını ve ülkede tarımsal üretim planlamasıyla ilgili memnuniyetin sağlanacağını belirtti. Bu çalışmaların Türkiye için son derece önemli olduğunu vurguladı.