Törende, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE), İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarımın Yaygınlaştırılması, Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) Projeleri kapsamında; Buğday Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi ile 720 ton sertifikalı buğday tohumu, 4.000 üreticiye yaklaşık 36.000 da alanda ekilmek üzere, Kütahya İyi Tarımda İlerliyor Merkez Demirciören ve Sekiören köylerinde 50 Bin adet ahududu fidanı, 50 üreticiye yaklaşık 50 da alanda  dikilmek üzere, Kiraz, Vişne ve Ceviz Bahçelerinde Entegre Mücadele Projesi ile Şaphane, Pazarlar, Domaniç ilçelerinde 9 ton bordo bulamacı, 790 üreticiye yaklaşık 6.000 da meyve bahçesinde kullanılmak üzere dağıtımı gerçekleştirildi.

Belediye’den Çiftçiye Fide Desteği! Belediye’den Çiftçiye Fide Desteği!

Törene Kütahya Valisi Musa Işın, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı, Mehmet Demir,  Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Risk Değerlendirme Daire Başkanı Mehmet Ali Ünverdi, Vali Yardımcısı Fikret Zaman, İl Genel Meclisi Başkanı Muammer Özcura, AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, İl Müftüsü Dr. İrfan AÇIK, İl Müdürü Dr. Emre Yeniay, Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil, TKDK İl Koordinatörü Birsen Karaaslan, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Demir, İl ve İlçe Müdürlüklerinden personeller ve çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Dr. Emre Yeniay, "2024 Ekim sezonunun Projelerimizin tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Kütahya tarımına verdikleri desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımıza; Tarım ve Orman Bakanımıza, Sayın Valimize ve Sayın Milletvekillerim olmak üzere, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğümüze, emeklerinden dolayı İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli çalışma arkadaşlarıma, programa katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi