Veteriner hekimler, yaşadıkları şiddeti protesto etmek ve dikkat çekmek amacıyla 21 Ağustos Pazartesi günü iş bırakma eylemi düzenleme kararı aldı. Meslektaşlarının maruz kaldığı şiddetin artık son bulması gerektiğini belirten veteriner hekimler, "Daha kaç Veteriner Hekim darp edilecek, öldürülecek?" sorusuna dikkat çekerek acil önlem alınması çağrısında bulundu.

Son dönemde meslektaşlarının yaşadığı şiddet olaylarının artması üzerine Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi ve 56 Veteriner Hekim Odası, ortak bir kararla 21 Ağustos Pazartesi günü iş bırakma eylemi düzenleme kararı aldı. Eylem kapsamında kamu, üniversite, belediyeler, özel muayenehane, poliklinik ve hastaneler 21 Ağustos'ta kapalı olacak.

Veteriner hekimler, "Sağlıkta Şiddet Yasası" kapsamı dışında bırakılan meslektaşlarının yaşadığı şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Ulus Atatürk Anıtı önünde toplanacak. TVHB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan'ın yapacağı basın açıklaması ile meslektaşlarının maruz kaldığı zorlu koşullar ve talepleri kamuoyu ile paylaşılacak.

Veteriner hekimler, hastalarının mağduriyet yaşamaması için eylem sırasında acil ve kritik durumdaki hastalar için gerekli önlemleri aldıklarını belirttiler. Hasta sahipleri ve hasta yakınları önceden bilgilendirildi ve acil durumlar haricinde tüm sağlık kuruluşlarının 21 Ağustos'ta kapalı olacağı açıklandı.

Basın mensupları, veteriner hekimlerin bu eylemine destek olmaya davet edilirken, meslektaşlarının yaşadığı zorlu şartlara dikkat çekmek ve çözüm önerileri sunmak amacıyla düzenlenen bu eylemin geniş yankı bulması bekleniyor.

Sahipsiz Sokak Köpekleri İçin Radikal Adım! Sahipsiz Sokak Köpekleri İçin Radikal Adım!

Editör: Haber Merkezi