Adana Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin 12. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Genel kurula, Tarım ve Orman Bakanlığı Özbekistan Tarım Ataşesi Burhan Demirok, Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Güner Aslan, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Hatay Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Lütfü Danahaliloğlu, Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve Adana Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyeleri katıldı.

Genel kurulda, yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve merkez birliği temsilcileri seçimi yapıldı.

Yönetim kurulu asil listesinde Yaşar Kahya, Mustafa Mercan, Alpaslan Özpınar, Salim Kulaksız, Zekeriya Duyur, Necat Burgu ve Ali Sezen yer aldı. Yedek üyeler ise İsmet Çelik, Mustafa Tığlı, Ali Solak, Yakup Cırık, Esat Keçeli, Yalçın Taymış ve Sami Şahin oldu.

YENİ BİR KAOS GELİYORUM DİYOR! YENİ BİR KAOS GELİYORUM DİYOR!

Denetleme kurulu asil listesinde Orhan Buhur, Hüsamettin Kaçar ve Mehmet Ali Dardan yer aldı. Yedek üyeler ise Mustafa Boyacı, Abdullah Davarcı ve Mitat Fil oldu.

Merkez birliği temsilcileri asil listesinde Yaşar Kahya, Mustafa Mercan, İsmet Çelik, Ahmet Kılınç, Kenan Pamukçu ve Alpaslan Özpınar yer aldı. Yedek üyeler ise Necat Burgu, Ali Sezen, Zekeriya Duyur, Yusuf Balıkçı, Osman Ballık ve Fahri Aslan oldu.

Genel kurulda konuşan Tarım ve Orman Bakanlığı Özbekistan Tarım Ataşesi Burhan Demirok, Adana Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin başarılı çalışmaları için teşekkür etti. Demirok, "Adana, hayvancılıkta Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri. Birliğinizin çalışmaları sayesinde Adana'da hayvancılık daha da gelişecek." dedi.

Adana Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Kahya, genel kurula katılanlara teşekkür etti. Kahya, "Birliğimiz, Adana'daki hayvancılık sektörünün gelişmesi için önemli çalışmalar yapıyor. Yeni dönemde de bu çalışmalara devam edeceğiz." diye konuştu.